logo

فوناک (Phonak)

اولین گام های پیدایش برند فوناک کنونی با تاسیس Elektroakustik fur AG در سال 1947 در کشور سوییس برداشته شد سپس در سال 1965 به نام PHONAK AG تغییر یافت . شرکت ندا سمعک آشنا ، با بیش از پانزده سال سابقه در ارایه خدمات کمک شنوایی ،اولین بار فعالیت خود را به عنوان نماینده رسمی و انحصاری فوناک سوییس در ایران در سال 1383 آغار کرده و در طول دوره فعالیت خود چندین بار در لیست بهترین و فعال ترین نمایندگان فوناک در سراسر دنیا قرارر گرفته است . نسل جدید سمعک های فوناک از سیستم پردازشی Venture نتیجه تلاش فوناک در به چالش کشیدن محدودیت های تکنولولوژی و ارایه راه حل های خلاقانه در صنعت شنوایی است . فوناک در این جدیدترین سیستم پردازشی خود ،مجددا بر روی قابلیت های اتوماتیک سمعک متمرکز شده و برنامه اتوماتیک جدیدی با نا AutoSense OS ارایه کرده و از طرفی با تغیراتی در ساختار چیپ و امواج مورد استفاده در ارتباطات بی سیم ،مصرف انرژی را تا 30% کاهش داده است .

سمعک فوناک Phonak Sky V

سمعک های ویژه کودکان
کودکان ، بزرگسالانی در اندازه کوچک نیستند و شنوایی یکی از مهمترین حواسی است که رشد زبانی و عقلی و عاطفی آنها را در پی دارد. به همین جهت بیش از چهل سال است که فوناک خود را به ارائه پیشرفته ترین تکنولوژی ها برای کودکان، متعهد کرده است. در این راستا همواره فوناک محصولات خاص و نوآوری هایی برای کودکان داشته است.
گروه Phonak Sky V محصولاتی هستند که در نسل پردازشی Venture تولید شده و به طور خاص برای کودکان و نیازهای خاص ایشان در مدل های قدرتی متفاوت و در چهار سطح قیمیتی- کیفیتی مختلف (۹۰-۷۰-۵۰-۳۰) طراحی شده اند.
این سمعک ها با دارا بودن IP68 بالاترین مقاومت را نسبت به رطوبت و گرد و غبار دارند که ویژگی خوبی برای سمعک کودکان است.
برخی ویژگی های خاص این محصول عبارتند از:
SoundRecover 2 : جدیدترین نوع تراکم فرکانسی است که نسبت به SoundRecover از کیفیت بالاتری برخوردار است و در عین قابل شنیدن کردن فرکانسهای بالا، کیفیت طبیعی صدا را حفظ می کند. این مدار جدید به صورت تطبیقی و بر اساس محتوای فرکانسی سیگنال ورودی عمل می کند.
AutoSense Sky OS – اولین برنامه اتوماتیک مخصوص کودکان است تا علاوه بر تطبیق پذیری سمعک با تغییرات صوتی محیط بهترین دریافت گفتار را برای کودک ایجاد کند.
چراغ نشانگر: برای اینکه والدین یا مربیان بتوانند از صحت عملکرد سمعک، کارایی باتری، تغییرات برنامه و ولوم و یا عملکرد Roger اطمینان حاصل کنند چراغ نشانگری بر روی این گروه سمعک ها تعبیه شده است.
Mini Hook: این نوع از هوک ها انحنای بیشتری دارند تا بهتر بر روی گوش های کوچک کودکان قرار گیرند و احتمال سوت زدن سمعک را کاهش دهند.
قفل در باتری – تمام مدل های این گروه به قفل در باتری مجهز هستد تا کودک به باتری دسترسی نداشته باشند. چراکه باتری ها به دلیل وجود سرب و جیوه در آنها، سمی هستند
سازگاری با سیستم Roger : برای هر یک از مدل های سمعک Sky V گیرنده ای طراحی شده تا ارتباط آن را با سیستم Roger امکان پذیر کند. این سیستم که جایگزین سیستم FM است، با تامین نسبت سیگنال به نویز کافی، دریافت گفتار را برای کودک تسهیل کرده و نقش بسزایی در آموزش کودک کم شنوا خواهد داشت.

سمعک فوناک Phonak Sky V | سمعک